اخبار سایت

رمایه گذاری پیش خرید مسکن

سرمایه گذاری پیش خرید مسکن در منطقه 22

سرمایه گذاران این روزها بیشتر تمرکز خود را بر روی سرمایه گذاری در مسکن چیتگر تهران و نزدیک به دریاچه چیتگر گذاشته‌اند. در غرب استان تهران، منطقه 22 مانند الماسی می‌درخشد و توجه همه خریداران مسکن و سرمایه داران را به خود جلب کرده است. منطقه‌ای لوکس برای زندگی، خوش آب و هوا با دسترسی مناسب و راه‌های ارتباطی عالی، جاذبه‌های گردشگری و توریستی، خانه‌ها و برج‌های مسکونی مدرن و مراکز خرید معروف همچون ایران مال.
منطقه 22 از جنوب به اتوبان تهران کرج می‌رسد و از جهت شمال به رشته کوه و ارتفاعات البرز راه دارد. از سمت شرق به وردآورد و در سمت غربی به منطقه 5 تهران بزرگ متصل است. مجاورت با پروژه بزرگ ایرانمال، بزرگ‌ترین مرکز خرید خاورمیانه، یکی دیگر از نکات مثبت منطقه 22 تهران است. در شمال پروژه شهربازی هزار و یک شهر وجود دارد و به طور کلی چیتگر به لحاظ موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی پاکیزه، مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته است.
آینده روشنی برای منطقه 22 تصور می‌شود و همه زیرساخت‌ها و برنامه ریزی های لازم برای پیشرفت این منطقه در نظر گرفته شده است. احداث پارک‌های جنگلی چیتگر، دوشان دره، وردآورد، لتمال کن و سایر فضاهای سبز شهرک‌ها و حوالی برج‌ها، زیبایی منطقه را دو چندان نموده و به کیفیت هوا نیز کمک بسیاری کرده است.

برای سرمایه گذاری پیش خرید و خرید خانه در چیتگر  چقدر بودجه نیاز است؟

اکر قصد سرمایه گذاری پیش خرید در این منطقه از تهران که هم اکنون گل مناطق تازه تأسیس تهران است را دارید، باید حداقل سرمایه یک میلیارد و دویست میلیون تومانی را در نظر بگیرید.
سرمایه گذاری پیش خرید در منطقه 22 مزایای بسیاری دارد. مثلاً مهمترین مورد این است که سرمایه شما به هدر نمی‌رود و همراه با تورم در بازار مسکن، چند برابر می‌شود. دیگر این که طرح‌های پیش فروش و پیش خرید مسکن در منطقه 22 بسیار است و شما حتماً می‌توانید یک مورد قابل انتظارتان را پیدا کنید. از طرفی خرید و فروش ملک در این منطقه آسان است و به دلیل نوساز بودن و شرایط ایده آل، همیشه مشتری دارد.
همچنین ارگان‌های دولتی مانند ارتش و سپاه در این منطقه سرمایه گذاری کرده‌اند و بسیاری شرکت‌های خصوصی معتبر نیز در منطقه 22 پروژه‌هایی را به تحویل قطعی می‌رسانند.
استقبال فوق العاده سرمایه گذاران، باعث به وجود آمدن یک بازار قدرتمند رقابتی در این منطقه شده و یکی دیگر از محاسن حائز اهمیت منطقه 22 گردشگری بودن و جذب توریست است.
پیشرفت در منطقه 22 با سرعت رو به افزایش است و پروژه‌های مسکونی بسیاری با منظره دریاچه و کوه و پارک، با آب و هوایی تمیز در آن وجود دارد.

مزایای سرمایه گذاری پیش خرید مسکن در منطقه 22

  • افزایش فوق العاده قیمت ملک با گذشت زمان
  • افزایش قیمت با پیشرفت هر یک از پروژه‌های مسکونی
  • امکان خرید اقساطی واحدهای مسکونی
  • قیمت بسیار مقرون به صرفه و پایین‌تر نسبت به املاک مناطق دیگر تهران
  • وجود واحدهای مدرن، نوساز و کلید نخورده
  • امکان خرید ملک یا امتیاز آن با قیمت پایین هنگام شروع پروژه و مراحل ابتدایی احداث آن

در رابطه با سرمایه گذاری پیش خرید خانه و آپارتمان در چیتگر چیزی که واضح است، این می‌باشد که تفاوت بسیاری بین سرمایه گذاری و پیش خرید مسکن در این منطقه با دیگر مناطق تهران وجود دارد.
چرا که سایر مناطق تهران، پیش فروش مسکن را با شرکت‌های سازنده بخش خصوصی و شرکت‌های سرمایه گذاری به اجرا در می‌آورند. کمتر پروژه‌ای وجود دارد که تعاونی‌های مسکن ارگان‌های دولتی سازنده برج‌های مسکونی آن باشند.

 

 سرمایه گذاری پیش خرید در چیتگر
مزایای سرمایه گذاری پیش خرید در چیتگر

در منطقه ۲۲، این جریان وجود دارد و تعاونی‌های مسکن سپاه، ارگان‌های دولتی، نیروی انتظامی و ارتش، بانی ساخت پروژه‌ها، برج‌ها و شهرک‌های مسکونی هستند. البته تمامی این ارگان‌ها و تعاونی‌های دولتی و نظامی و سپاهی و ارتشی، برای اعضا و کارمندان خود، اقدام به برج سازی و ساخت و ساز مسکن کرده‌اند و به همین خاطر تمامی پروژه‌ها قطع به یقین ساخته و تحویل داده می‌شوند.
اعضای این سازمان‌ها و یا ارگان‌های دولتی، از آنجایی که صاحب امتیاز این مسکن‌ها هستند، اختیار دارند که امتیاز خانه و یا ملک خود را به هر خریدارای که می‌خواهند بفروشند. از این رو خریدار که ممکن است یک شخص حقیقی یا حقوقی باشد، با اطمینان خاطر خرید ملک را انجام می‌دهد و بعد از خرید امتیاز، حق و حقوق و نام خریدار جدید، جایگزین نام کارمند سازمان یا ارگان مربوطه می‌شود. در این نوع خرید، سرمایه گذار مطمئن است که کلاهبرداری و سوء نیتی وجود ندارد و با یک ارگان دولتی معتبر و مطمئن طرف است.

اما در سایر مناطق تهران، سازنده مسکن یا برج مسکونی برای بخش خصوصی کار می‌کند، اطمینان صد درصدی از مراحل ساخت، زمان تحویل و … وجود ندارد. همچنین نگرانی بابت کلاهبرداری، جعل سند و سایر موارد از این دست نیز وجود دارد. معمولاً این پروژه‌های مسکونی بعد از گرفتن مجوز و پروانه ساخت، خاکبرداری شده و اقدام به پیش فروش واحدهای آن شروع می‌شود. در حقیقت تضمینی برای عمل به تعهدات از جانب سازنده وجود ندارد.
در منطقه ۲۲ همانطور که اشاره کردیم شرایط متفاوت است و نیازی به جستجو برای مشتری و ارائه طرح پیش فروش وجود ندارد. در واقع تمامی واحدهای مسکونی مالک دارند که مالکان آن‌ها کارمندان ارگان‌های دولتی، ارتش، سپاه و … هستند که از طرفی عده بسیاری خواهان خریدارای حق مسکن آن‌ها هستند. در یک کلام می‌توان گفت که موارد سرمایه گذاری و پیش خرید مسکن در منطقه ۲۲، دارای اعتبار خوبی نسبت به موارد مشابه در مناطق تهران دیگر است.

سرمایه گذاری در کدام بخش‌های منطقه ۲۲ مناسب است؟

منطقه ۲۲ ویژگی‌های فوق العاده ای دارد، این منطقه ظرفیت بالایی برای احداث هتل‌ها، مراکر تفریحی، تجاری، فرهنگی، برنامه‌های ملی و حتی جذب سرمایه گذاران خارجی را دارد. از نظر تفریحی و توریستی، گردشگری و موارد از این دست، این منطقه دریاچه چیتگر، پارک جنگلی چیتگر، رودخانه کن، جنگل‌های کن، کوه‌های البرز، آبشار تهران و … را دارد.
همچنین دارای مناطق تفریح و برگزاری جلسات، همایش‌ها و جشن‌های مردمی است. بنابراین شما می‌توانید با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارید، در  بهترین منطقه چیتگر سرمایه گذاری مطمئنی را صورت دهید و آرامش خیال داشته باشید که ضرری نخواهید کرد و سرمایه‌تان به سرعت چند برابر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به املاک پارسه 22
map
waze