اخبار سایت

قیمت هر متر خانه در چیتگر چقدر می‌باشد؟

قیمت هر متر خانه در چیتگر چقدر می‌باشد؟

اگر قصد خرید خانه در چیتگر را داشته باشید یا بخواهید در طرح‌های پیش فروش خانه در چیتگر شرکت کنید، مطمئناً می‌خواهید بدانید که قیمت هر متر خانه در چیتگر چقدر می‌باشد؟ همچنین شاید مشتاق باشید اطلاعاتی درباره برج‌های لوکس این منطقه بدست بیاورید و حتی اگر بودجه کافی برای خرید ندارید، شاید به فکر رهن و اجاره آپارتمان در چیتگر بیفتید و از این باب هم بخواهید از قیمت‌ها مطلع شوید.

محله چیتگر که در منطقه 22 تهران می‌باشد، دارای برج‌های زیبا و واحدهای مسکونی مجلل و مدرنی می‌باشد که دل هر خریداری را می‌برد و از این رو هر روز به تعداد خریداران و طرفداران ملک در این منطقه اضافه می‌شود. برج‌های اطراف دریاچه چیتگر و همچنین شهرک گلستان، برج‌های لبخند، کادوس، پارلمان، سفید، رومینا، تریتیوم و بسیاری اسامی دیگر، بسته به امکانات و موقعیت قرار گیری‌شان دارای قیمت‌های متفاوتی نیز می‌باشند.

لازم به ذکر است که دولت شروع این برج سازی ها و ایجاد مسکن در منطقه چیتگر را آغاز کرده بود، اما با احداث دریاچه مصنوعی چیتگر در سال 92 که یک جاذبه گردشگری زیبا و روح نواز می‌باشد، رونق ساخت و ساز در این منطقه بیشتر شد. بسیاری از افراد حتی با داشتن خانه در سایر مناطق تهران، به منظور سرمایه گذاری و سودآوری از آنجایی که می‌دانند محله چیتگر آینده دار است، اقدام به خرید آپارتمان در چیتگر کرده‌اند و عده بسیاری از خانواده‌ها حتی علی رغم خرید، اقدام به رهن و اجاره خانه در چیتگر کرده‌اند. اگر می‌خواهید بیشتر درباره این منطقه از تهران و قیمت خانه‌ها و آپارتمان‌هایش بدانید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

 

قیمت آپارتمان‌ تعاونی‌ها در چیتگر

قیمت آپارتمان‌هایی که تعاونی‌ها در چیتگر ساخته‌اند چقدر است؟

اغلب ساخت و سازهای محله چیتگر و منطقه 22 تهران، در اطراف دریاچه چیتگر صورت گرفته، چرا که منظره بی نظیر دریاچه را داراست و همچنین آب و هوای با کیفیتی دارد. البته سازه‌هایی که توسط تعاونی‌ها احداث می‌شوند، به لحاظ کیفیت در ساخت و مواد به کار رفته، صد در صد ایده آل نیستند ولی باز هم قابل قبول بوده و تنوع قیمت را در این محدوده ایجاد کرده است. خوبی برج‌های ساخته شده در محله چیتگر از این جهت است که نزدیک به پروژه‌های موفق و پرطرفداری همچون پارک جنگلی چیتگر، پروژه‌های تجاری و تفریحی، مراکر خرید همچون ایران مال و باملند و … می‌باشد. بنابراین رونق برای زندگی در این منطقه به وجود آمده و عده بسیاری که در آرزوی خرید خانه در تهران می‌باشند ولی بودجه چندان بالایی ندارند، به خرید واحدهای مسکونی در برج‌های چیتگر روی آورده‌اند. از این رو با ورود سرمایه گذاران به منطقه 22 رشد اقتصادی خوبی برای محله چیتگر رقم خورد و این محدوده برای زندگی عده بسیاری به بهره برداری رسید.

قیمت آپارتمان‌ها در چیتگر به عوامل بسیاری بستگی دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم. ولی به طور کلی قیمت خرید هر متر خانه در چیتگر از متری 25 تا 45 میلیون تومان است. شاید به نظرتان اختلاف قیمت در این منطقه عجیب باشد، ولی باید بدانید که فاکتورهای بسیاری بر روی قیمت هر واحد مسکونی اثر می‌گذارد که در زیر لیستی از این فاکتورها را آماده کرده‌ایم.

 

فاکتورهای مؤثر در قیمت گذاری
فاکتورهای مؤثر در قیمت گذاری آپارتمان‌های محله چیتگر

فاکتورهای مؤثر در قیمت گذاری آپارتمان‌های محله چیتگر

  • کیفیت ساخت و مواد و مصالح بکار رفته در احداث آپارتمان
  • موقعیت مکانی قرار گرفتن برج‌ها یا ساختمان‌های مسکونی
  • چشم انداز که هر واحد مسکونی، خانه و یا آپارتمان در محله چیتگر دارد
  • قدمت ساختمان که اگر کلنگی باشد به مراتب پایین‌تر است و اگر نوساز، گران‌تر خواهد بود
  • مدیریت آپارتمان، خانه و یا برج مسکونی نیز بر قیمت تأثیر گذار است
  • اینکه واحد در طبقه چندم باشد و جهت آن بر روی نقشه به چه شکل باشد
  • مشاعات ساختمان نیز یک فاکتور مهم در قیمت گذاری است
  • شمالی و جنوبی بودن ساختمان مؤثر بر قیمت است
  • امکاناتی که هر ساختمان دارد، از جمله پارکینگ، لابی، آسانسور و …
  • اینکه آپارتمان در منطقه‌ای خلوت یا پر سر و صدا باشد بر قیمت تأثیر دارد

بر اساس چیزی که تا به اینجای کار متوجه شدیم، عوامل بسیاری بر روی قیمت هر متر خانه در چیتگر مؤثر است و یک نکته دیگر که نباید از آن غافل شوید، این است که برج‌های منطقه 22 عمدتاً به دو شکل تعاونی ساز و شخصی ساز می‌باشند. مسلماً واحدهای شخصی ساز قیمت بالاتری را نسبت به پروژه های تعاونی ساز دارند. همچنین ممکن است امکانات بیشتری داشته و حتی بزرگتر و لوکس‌تر باشند. از طرفی سازندگان تعاونی از مصالح بسیار باکیفیتی استفاده نمی‌کنند ولی پروژه‌های شخصی ساز عموماً کیفیت متریال بالاتری را در ساخت خود دارند.

البته نمی‌توان گفت که همه سازه‌هایی که توسط تعاونی‌ها ایجاد شده‌اند فاقد کیفیت می‌باشند و این موضوع به خوبی در پروژ ههایی همچون برج‌های ایزدیاز فاز 3 و یا برج‌های دو قلوی المپیک مشهود است. این سازه‌ها دارای کیفیت متریال عالی هستند و به خوبی ساخته شده‌اند.

یک نکته حائز اهمیت دیگر که قیمت هر متر خانه را در چیتگر تعیین می‌کند، نزدیکی به امکانات رفاهی و تفریحی است. به عنوان مثال پروژه پارلمان به دلیل نزدیکی به دریاچه چیتگر پیشرفت بسیار چشمگیری داشته و واحدهای این پروژه مسکونی، طرفدران بسیاری را از بابت موقعیت مکانی به خود اختصاص داده‌اند. همچنین مصالح به کار رفته در این برج بسیار مرغوب است و خریداران می‌توانند با خیال راحت، واحد مسکونی دلخواهشان را در این برج خریداری نمایند. در ضمن برج پارلمان علی رغم نزدیکی به دریاچه چیتگر دارای لوکیشن ایده الی از نظر دسترسی به بزرگراه‌ها و راه‌های ارتباطی هستند. بنابراین مشکل رفت و آمد نیز برای این پروژه در منطقه 22 وجود ندارد.

 

قیمت گذاری آپارتمان‌های محله چیتگر
فاکتورهای مؤثر در قیمت گذاری آپارتمان‌های محله چیتگر

 

چشم اندازها در قیمت گذاری برج‌ها و آپارتمان‌های چیتگر مهم هستند

یکی از فاکتورهای مهم برای تعیین قیمت هر متر خانه در چیتگر، چشم انداز آن خانه یا واحد آپارتمان است. اگر برج‌ها یا ساختمان‌ها چشم انداز یا اصطلاحاً ویوی خوبی داشته باشند، قیمت آن‌ها افزایش می‌یابد. مثلاً چشم انداز و دید عالی به دریاچه چیتگر یا در اختیار داشتن منظره کوه یا جنگل، می‌تواند قیمت واحدها را تا چندین میلیون افزایش دهد.

اگر می‌خواهید خانه‌ای که در چیتگر خریداری می‌کنید، قیمت پایین‌تری داشته باشد، می‌تواند از واحدهایی انتخاب خود را صورت دهید که ویوی چندان خاصی ندارند و همچنین گزینه‌هایی که در آن‌ها سن بنا زیاد است، دارای قیمت‌های پایین‌تری هستند. درست است که برج‌های منطقه 22 دارای قدمتی کمتر از 15 سال هستند اما همین گزینه بر ارزش گذاری برج‌ها و آپارتمان‌های این منطقه اثر مستقیم دارد.

به عنوان نکته پایانی اگر قصد خرید آپارتمان در چیتگر یا خرید خانه در چیتگر را دارید، حتماً به شماره طبقه، جهت آپارتمان، نورگیر بودن، ارتفاع سقف، نقشه و بسیاری عوامل دیگر توجه کنید. حتی می‌توانید برای داشتن خریدی مطمئن از ساکنین آن منطقه سؤال کنید و میزان رضایتشان را از زندگی در آن واحدهای مسکونی جویا شوید.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به املاک پارسه 22
map
waze