پیش فروش و پیش خرید خانه و املاک در چیتگر

پیش فروش امتیاز آپارتمان در چیتگر

همانطور که میدانید اخیرا منطقه ۲۲ تهران مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران داخلی و خارجی در زمینه پیش فروش و پیش خرید قرار گرفته است،به طوری که سرمایه گذاران سرمایه های خود را در بازه های زمانی کوتاه یا بلند مدت در این منطقه سرمایه گذاری میکنند.در این مقاله قصد داریم مقوله پیش فروش را به طور کامل برای شما عزیزان شرح دهیم.

 

پیش فروش چیست؟ تفاوت آن با پیش خرید

پروژه ساختمانی که قبل از اتمام روند ساخت و تحویل پروژه(مسکونی،اداری،تجاری و…) امتیاز یا سهام آن پروژه را خریداری میکنید را پیش فروش میگویند.(که در ادامه،روند خرید پیش فروش را به طور کامل توضیح خواهیم داد.)
پیش فروش و پیش خرید تفاوتی جزئی دارند.پیش خرید به این معنی است که شما پروژه ای را خریداری میکنید که هیچ کار عمرانی در آن انجام نشده و در مرحله پذیره نویسی است و قطعا نرخ خریداری پیش خرید ارزان تر از خرید پیش فروش است.

 

روند خرید پیش فروش

روند خرید پیش فروش های منطقه ۲۲ به شکلی است که شما ملزم به پرداخت نرخ امتیاز و واریزی به روز آن پروژه به مالک می باشید.به طور کلی قیمت پیش فروش را نرخ امتیاز و واریزی پروژه مشخص می کند.

 

امتیاز چیست؟! ارزش گذاری امتیاز تعاونی های مختلف به چه صورت میباشد؟

امتیاز،حق واگذاری مالک به خریدار میباشد که نسبت به روند پروژه ارزش گذاری میشود.برای مثال پروژه ای که در اوایل شروع کار خود است ارزشی کمتری نسبت به پروژه ای که نزدیک به تحویل میباشد دارد.به طور کلی ارزش گذاری امتیاز بسته با روند پیشرفت فیزیکی پروژه میباشد هر چقدر روند ساخت رشد بیشتری داشته باشد قیمت امتیاز بیشتر است.

 

واریزی چیست؟ اقساط ساخت با تراکم چه فرقی دارد؟

واریزی مقدار اقساط(ساخت،،تراکم و …)واریز شده میباشد که مانند قلک برای مالک حفظ میشود.برای مثال در ابتدای ساخت پروژه مالک ۱۰۰ میلیون وجه به شرکت سازنده یا تعاونی پرداخت کرده و هنگام فروش نیز خریدار همان ۱۰۰ میلیون را به مالک پرداخت میکند و نسبت به روند پرداخت اقساط،واریزی تغییر میکند.مقدار واریزی در پروژه ها مختلف است.

 

اقساط ساخت با تراکم چه تفاوتی دارد؟

اقساط پروژه به دو دسته تقسیم میشود:
۱:اقساط تراکم:
به هزینه ای که تعاونی یا شرکت سازنده در قبال خریداری زمین،اخذ جواز و تجهیز کارگاه از صاحب امتیاز دریافت میکند را اقساط تراکم میگویند.
۲:اقساط ساخت:
معمولا در اکثر تعاونی ها و شرکت های سازنده اقساط تراکم در ابتدای کار گرفته میشود و پس از اخذ اقساط تراکم‌ نوبت به اخذ اقساط ساخت خواهد رسید که تعاونی یا شرکت سازنده نسبت به پیش بینی که برای ساخت پروژه میکنند، به صورت قسطی از صاحب امتیاز دریافت میشود.

 

تفاوت قرارداد قطعی با علی الحساب چیست؟

بسیاری از خریداران پیش فروش این سوال برایشان پیش آمده که فرق قرارداد قطعی با علی الحساب چیست؟
تفاوت قرارداد قطعی با علی الحساب در ۲ بند مهم است:
۱.در قرارداد قطعی قیمت ساخت هر متر مربع قطعی است و تا زمان تحویل نیز تغییر نخواهد کرد ولی در قرارداد علی الحساب نرخ ساخت به صورت قطعی نمیباشد و نسبت به تورم سالانه قابل تغییر است.
۲:در قرارداد قطعی زمان تحویل پروژه مشخص است و شرکت سازنده یا تعاونی متعهد میشود که اگر طی بازه زمانی مشخص شده،پروژه را تحویل اعضا ندهد، موظف است به هرکدام از اعضا ضرر و زیان پرداخت نماید.(مقدار ضرر و زیان در قرارداد ذکر شده و به صورت روز شمار یا ماهانه میباشد.) ولی در قرارداد علی الحساب زمان تحویل مشخص شده ممکن است طی بازه های زمانی کوتاه مدت متغیر باشد.

 

قرارداد قطعی بهتر است یا علی الحساب؟!

هر کدام از قرارداد های نام برده شده دارای مزیت های خاص خود میباشد.

در قرارداد قطعی همانطور که گفته شد تاریخ تحویل و قیمت ساخت مشخص است، که این یکی از مزیت های قرارداد قطعی میباشد.اما طی تجربیات گذشته سرمایه گذاران، قرارداد قطعی دارای یک ضعف بزرگ است که مبلغ ساخت بسیار بالاتری نسبت به قرارداد علی الحساب داشته و در نتیجه سود آوری بسیار کمتری برای سرمایه گذاران دارد.

قرارداد علی الحساب با وجود اینکه زمان و قیمت ساخت قطعی نیست دارای یک نقطه قوت بسیار بزرگ است که آورده مالی بسیار بیشتری را نسبت به قرارداد قطعی دارد.

 

چطور پیش فروش های معتبر را بشناسیم؟

بهترین پاسخ برای این سوال،رزومه شرکت سازنده و تعاونی مسکن است که با کمی تحقیق و گرفتن مشاوره درست میتوانید به آن دست پیدا کنید.

 

بعد از سرمایه گذاری در منطقه ۲۲ چه سودی عاید من می شود؟مزایای پیش خرید خانه در چیتگر؟

سود یا آورده مالی،بسته به نوع سرمایه گذرای شما در منطقه است به طوری که بازه زمانی و لوکیشن سرمایه گذاری شما رابطه مستقیم با مقدار سود شما دارد به طور مثال سودی که شما میتوانید در پیش فروش پروژه در یک لوکیشن مشخص به دست آورید بسیار بالا تر از سودی است که میتوانید در واحد آماده و قابل سکونت به دست آورید.یکی دیگر از مزیت های سرمایه گذاری در منطقه چیتگر، وجود پروژه های متعدد پیش فروش میباشد که شما میتوانید با حداقل مبلغ ممکن صاحب خانه در منطقه ۲۲ قطب گردشگری تهران شوید.

 

سرمایه گذاری در پیش فروش های منطقه ۲۲:

 از مهمترین عواملی که باعث شده سرمایه گذاران فراوانی به این منطقه روی بیاورند را با هم مرور میکنیم:

  • آب و هوای مناسب چیتگر:

منطقه ۲۲ به عنوان بزرگترین منطقه تهران از لحاظ وسعت میباشد،این منطقه به دلیل همجوار بودن با رشته کوه های البرز،آب و هوای فوق العاده ای دارد به طوری که در این منطقه سطح آلایندگی بسیار کم تر از مناطق دیگر تهران است.

  • منطقه بدون ترافیک و دسترسی عالی:

یکی دیگر از مزیت های منطقه ۲۲ کم بودن حجم ترافیک میباشد،که اصلی ترین دلیل آن خیابان های عریض و دسترسی مستقیم به ۴ شریان اصلی تهران یعنی اتوبان های: همت،آزادگان،حکیم،تهران-کرج و آزادراه تهران-شمال میباشد.

  • وجود تمامی امکانات رفاهی،تفریحی،تجاری و گردشگری درمنطقه22:

منطقه ۲۲ تهران از لحاظ مراکز تفریحی و تجاری پاساژ های بزرگ: (ایران مال،رزمال،بام لند،طوبی،پارامیس،خلیج فارس،آرتمیس و …) در دل خود جای داده است.

 

پیش فروش برج های شخصی و دولتی منطقه ۲۲

پیش فروش پروژه های منطقه ۲۲ به دو دسته پیش فروش های شخصی(خصوصی) و دولتی تقسیم میشوند:

 

پیش فروش های شخصی:

در پیش فروش های شخصی شرکت سازنده شخص یا اشخاص خصوصی میباشند که به صورت تعاونی مسکن یا شرکت شخصی در حال فعالیت در منطقه ۲۲ هستند.

برخی از پیش فروش های شخصی معتبر:

  1. تعاونی مسکن ابنیه همت که پروژه های: هتل لکسون،زاگرس،البرز،الوند در دست ساخت دارد و برج های ( فرزانگان و آسمان آبی) از رزومه های این تعاونی در منطقه ۲۲ میباشند.
  2. تعاونی مسکن ابنیه آکام که پروژه های: نارنجستان۱،نارنجستان۲،نارنجستان۳ و نارنجستان ۴ در حال ساخت دارد.
  3. تعاونی مسکن سپاشهر که پروژه های :ایران،دیپلمات،سفیر۱(S2)،کامرانیه(K2) و الهیه و فرشته (F7,F8) در حال ساخت دارد.

 

پیش فروش های دولتی:

در پیش فروش های دولتی،ارگان های دولتی مانند سپاه،ارتش و … سازنده پروژه میباشند و در منطقه ۲۲ فعالیت دارند.

برخی از پیش فروش های دولتی معتبر:

  1. تعاونی مسکن ابنیه همت که پروژه های: هتل لکسون،زاگرس،البرز،الوند در دست ساخت دارد و برج های ( فرزانگان و آسمان آبی) از رزومه های این تعاونی در منطقه ۲۲ میباشند.
  2. تعاونی مسکن ابنیه آکام که پروژه های: نارنجستان۱،نارنجستان۲،نارنجستان۳ و نارنجستان ۴ در حال ساخت دارد.
  3. تعاونی مسکن سپاشهر که پروژه های :ایران،دیپلمات،سفیر۱(S2)،کامرانیه(K2) و الهیه و فرشته (F7,F8) در حال ساخت دارد.

همانطور که گفته شد.تفاوت اصلی این است که در پیش فروش شما قبل از اتمام و تحویل پروژه آن را خریداری میکنید و به صورت اقساطی وجه مورد نیاز را پرداخت میکنید،به طور کل میتوان گفت که شما در پیش فروش میتوانید طی بازه زمانی مشخص واحد دلخواه خود را با بودجه بسیار کم تر از واحد آماده خریداری کنید.

میانگین قیمت ساخت پیش فروش پهای دولتی در منطقه ۲۲: ۷ الی ۱۰ میلیون تومان به ازای هر متر مربع میباشد.

میانگین قیمت ساخت پیش فروش های خصوصی در منطقه ۲۲: ۱۵ الی ۲۰میلیون تومان به ازای هر متر میباشد.

دسترسی به املاک پارسه 22
map
waze