اخبار سایت

ارزان ترین و گران ترین چیتگر خانگی

ارزان‌ترین و گران ترین خانه‌های دریاچه چیتگر

چند سالیست که زندگی در منطقه 22 تهران و در حومه دریاچه چیتگر طرفداران بسیاری پیدا کرده است و بسیاری از سرمایه داران برای یک سرمایه گذاری مطمئن و آینده‌ای درخشان، اقدام به صرف پول خود در خرید پروژه‌های این منطقه کرده‌اند. اما ممکن است برخی از افراد سرمایه زیادی نداشته ولی تمایل به سرمایه گذاری و خرید ملک در چیتگر داشته باشند. بنابراین مطمئناً به دنبال ارزان‌ترین خانه‌های منطقه دریاچه چیتگر هستند. ما در این مقاله علاوه بر اینکه به بررسی قیمت واحدهای مسکونی در شهرک‌ها، برج‌ها و خانه‌های شخصی ساز این منطقه می‌پردازیم، به شما ارزان‌ترین خانه‌ها را نیز در چیتگر معرفی می‌کنیم. پس با ما همراه باشید.

آیا زندگی در چیتگر خوب است؟

ساخت پروژه‌های نوساز در منطقه 22 تهران بسیار رواج دارد و شهرک‌های مسکونی و برج‌های لوکسی در آن ایجاد شده‌اند. امکانات رفاهی بسیاری در این منطقه وجود دارد و بهترین مراکز خرید از جمله ایران مال و باملند و … در چیتگر وجود دارند. این منطقه به عنوان یک قطب گردشگری است و مناظر زیبایی از دریاچه، پارک جنگلی، کوه و آبشار را دارد.
از طرفی در این منطقه از تهران با قیمت‌های گوناگونی می‌توانید اقدام به خرید خانه کنید و در واقع دست اکثریت مردم با هر بودجه‌ای برای خرید ملک باز است. حتی برخی از افراد به شکل شراکتی ملکی ر در این منطقه خرید می‌کنند و به دنبال کسب سود از این کار می‌باشند تا سرمایه خود را چند برابر کنند. توجه بسیاری از علاقه مندان به خرید مسکن و سرمایه گذاری در مسکن چیتگر تهران جلب شده و حتی می‌توانید ارزان‌ترین خانه را در منطقه دریاچه چیتگر با متراژ پایین پیدا کنید.
منطقه 22 از چهار جهت جغرافیایی به منطقه 5 شهرداری تهران و وردآورد شمالی، ارتفاعات البرز، تهرانسر و آزادراه تهران کرج، راه دارد. این منطقه که وسیع‌ترین منطقه شهرداری تهران محسوب می‌شود و محله‌های متنوعی دارد. در محله‌های با قدمت زیاد، می‌توانید خانه دلخواهتان را با قیمت ارزان‌تر خریداری کنید. این محله‌ها عبارتند از:
شهرک شهید باقری
پیکان شهر
آزادشهر
مروارید شهر
اما در محله‌های نوساز این منطقه و برج‌های آن قیمت بیشتری را باید برای خرید خانه پرداخت کنید.

عوامل تأثیر گذار بر قیمت مسکن در چیتگر
فاکتورهای مشخص تعیین قیمت مسکن

عوامل تأثیر گذار بر قیمت مسکن در چیتگر

منطقه 22 تهران نیز مانند سایر مناطق فاکتورهای مشخصی را برای تعیین قیمت مسکن دارد. در زیر به بررسی این فاکتورهای اساسی می‌پردازیم.

  • سال ساخت و قدمت ملک

سال ساخت یکی از مهمترین دلایل تعیین قیمت خانه است. اگر خانه‌ای کلنگی باشد و سال‌های زیادی قدمت داشته باشد، قیمت کمتری نیز خواهد داشت. چرا که خریدار باید هزینه‌ای را صرف بازسازی و تعمیرات خرابی‌ها و فرسودگی آن بکند. متریال بکار رفته در ملک‌های کلنگی به مرور استحکام خود را از دست می‌دهند و مسلماً این خانه‌ها نیاز به بازسازی دارند. بنابراین اگر خانه‌ای در منطقه 22 تهران سال ساخت بالایی داشته باشد، به لحاظ قیمت، با نرخ کمتری نسبت به موارد نوساز به فروش می‌رسد.

  • امکانات موجود در ساختمان یا واحد مسکونی

امکانات ساختمان هم می‌تواند در قیمت نهایی آن مؤثر باشد. مثلاً در منطقه 22 تهران برخی از ساختمان‌ها مجهز به سیستم‌های هوشمند هستند و برای مثال برخی از برج‌های مسکونی آن امکاناتی همچون سیستم اعلام و اطفاء حریق، لابی، سیستم‌های امنیتی پیشرفته، سالن ورزشی، استخر، سونا، جکوزی، سالن اجتماعات، شوتینگ زباله و … هستند. بنابراین این واحدهای آپارتمان نرخ بیشتری نسبت به آپارتمان‌هایی که فاقد چنین امکاناتی هستند، دارند.

  • دسترسی خوب و راه‌های ارتباطی

موقعیت مکانی واحد مسکونی نیز یکی از مهم‌ترین عوامل در قیمت گذاری آن است. اگر دسترسی خوبی به خیابان‌ها و بزرگراه‌های اصلی تهران و مراکز تفریحی و درمانی، خرید، ایستگاه مترو و … داشته باشند، آن نیز به مراتب بیشتر خواهد بود. برخی از محله‌های منطقه 22 دسترسی خوبی ندارند و در مقابل برخی دیگر به بزرگراه‌های شهید خرازی، شهید همدانی، آزادگان و آزادراه تهران کرج متصل هستند. راحتی در دسترسی به مراکز تفریحی نظیر دریاچه چیتگر، ایران مال، مرکز خرید باملند و پارک جنگلی نیز مزیت محسوب شده و در قیمت مؤثر است.

گران‌ترین مناطق چیتگر برای خرید خانه

برخی از گران‌ترین محله‌های منطقه 22 با توجه به دسترسی به امکانات رفاهی، موقعیت مکانی خوب و خوش آب و هوا بودن، به شرح زیر هستند.

  • شهرک راه آهن

شهرک راه آهن یا شهرک گلستان به دلیل قرارگیری در مجاورت کوه‌های البرزو پارک جنگلی چیتگر از آب و هوای بسیار خوبی دارد و از شمال به بزرگراه همت و بلوار آبشار، از جنوب به بلوار کوهک و پارک جنگلی چیتگر، از شرق به بزرگراه آزادگان و دهکده المپیک و از غرب به دریاچه چیتگر راه دارد. همچنین مجتمع‌های مسکونی،، تجاری، اداری و تفریحی بسیاری در این محله به وجود آمده است. درنقاط مختلف این شهرک، امکانات متنوع رفاهی، خدماتی، تفریحی و درمانی، به صورت پراکنده وجود دارد.

  • شهرک صدرا

شهرک صدرا در قسمت شرقی میدان المپیک و در منطقه 22 واقع شده است که از شمال با بلوار صدرا و میدان المپیک، از جنوب با بزرگراه فهمیده و از غرب با بزرگراه آزادگان راه دارد. معماری این شهرک در ساخت خانه‌ها، سبک ایتالیایی دارد و به همین خاطر شهرک صدرا از شیک‌ترین شهرک‌های تهران به شمار می‌رود. همچنین شهرک صدارا امکانات رفاهی و ورزشی ایده آلی دارد و حدود یک سوم از مساحت آن دارای فضای سبز، بوده و هوای با کیفیتی دارد.

این شهرک که در مجاورت بزرگراه آزادگان شرق قرار دارد، دسترسی آسان به این بزرگراه را برای ساکنین فراهم کرده است.

  • دهکده المپیک

دهکده المپیک در گذشته بخشی از کن و منطقه 5 شهرداری تهران بود. این شهرک در شمال غرب تهران قرار دارد که از شرق به رودخانه و باغ‌های کن، از غرب به شهرک راه آهن، از شمال به رشته کوه‌های البرز و از جنوب به اتوبان شهید همت می‌رسد. وجود مراکز آموزشی و فرهنگی، سینما، مراکز مذهبی، درمانی و تجاری، بانک و … از جمله امتیازات این منطقه است و دسترسی خوبی نیز دارد.

ارزان‌ترین مناطق چیتگر برای خرید خانه
مناطق چیتگر دارای قیمت مسکن پایین

ارزان‌ترین مناطق چیتگر برای خرید خانه

برخی مشکلات و محدودیت‌ها باعث شده‌اند که برخی مناطق در چیتگر دارای قیمت مسکن پایین‌تری باشند. این مناطق عبارتند از:

  • شهرک شهید باقری

در منطقه 22 تهران، شهرک شهید باقری در مجاورت آبشار تهران بوده و از جنوب به بزرگراه شهید خرازی، از شمال به جاده پنج آبشار، از غرب به بن بست ظفر و از شرق به جاده بهارستان می‌رسد. این شهرک دو بافت مسکونی قدیمی و جدید داشته و از دسترسی مناسبی بهره مند است.
متاسفانه در سال‌های اخیر به دلیل وجود مشکلاتی نظیر کیفیت پایین آب آشامیدنی، انباشت زباله‌ها و نخاله‌های ساختمانی در کوچه‌ها و خیابان‌ها، عدم دسترسی به مدارس دولتی و نبود انشعاب فاضلاب باعث شده که نرخ خانه در این شهرک پایین بیاید و علی رغم دسترسی مناسب به امکانات رفاهی و آب و هوای خوب این شهرک شرایط چندان جالبی برای خرید از سوی خریداران نداشته باشد.

  • پیکان شهر

شهرک مسکونی پیکان شهر در جنوب منطقه 22 تهران بوده و در ابتدا به منظور سکونت کارکنان شرکت صنعتی ایران خودرو طراحی و احداث شد اما بعدها در سال 1383 با مزایده‌ای به فروش رسید. این شهرک از جنوب به آزادراه تهران کرج، از شمال به بلوار گیاهشناسی، از غرب به بلوار پژوهش و از شرق به آزادشهر می‌رسد. متاسفانه کیفیت ساخت پایین واحدهای مسکونی این شهرک و نبود امکانات رفاهی باعث شده که قیمت خانه در این منطقه کمتر از سایر مناطق باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به املاک پارسه 22
map
waze