اخبار سایت

امتیاز پیش خرید خانه چیتگر

امتیاز پیش خرید خانه‌های چیتگر چیست؟

منطقهٔ ۲۲ استان تهران که البته به دلیل وجود دریاچه چیتگر به محله چیتگر نیز شهرت دارد، پروژه‌های مسکونی، تجاری اداری و برج‌ها و شهرک‌های بسیاری را در خود جای داده است. این منطقه رونق بسیار خوبی از جهت خرید و فروش ملک دارد. خرید خانه در چیتگر و یا حتی پیش خرید خانه‌های چیتگر، رؤیایی برای بسیاری از افراد شده است. حتی رهن و اجاره خانه در چیتگر نیز بسیار رواج دارد و اغلب جوانان و یا کسانی که سرمایه کافی ندارند، اقدام به اجاره خانه در چیتگر می‌کنند.

در سال‌های اخیر شاهد ساخت برج‌ها و مجتمع‌های مسکونی بسیاری در منطقه 22 تهران هستیم. البته اغلب این پروژه‌ها تعاونی ساز هستند و برای سرمایه گذاران، به عنوان یک فرصت عالی و سودآور برای سرمایه گذاری محسوب می‌شوند. البته پروژه‌های شخصی ساز نیز در این منطقه وجود دارد ولی نسبت به پروژه‌های تعاونی ساز، تعدادشان کم است.

تعاونی‌های مسکن در زمان راه اندازی‌شان، برای عضو گیری اقدام می‌کنند و متقاضیان با دریافت حق عضویت در حقیقت صاحب امتیاز واحدهای مسکونی این پروژه‌ها می‌شوند. در ادامه با ما در ادامه همراه باشید تا با شما بیشتر درباره پیش خرید خانه چیتگر و دریافت امتیاز مسکن در منطقه 22 تهران، صحبت کنیم.

پیش خرید امتیاز خانه در چیتگر چگونه است؟

به دلیل موقعیت عالی، نزدیکی به دریاچه چیتگر، آب و هوای دل انگیز، امکانات عالی، نزدیکی به مراکز خرید، وسعت منطقه و پروژه‌ها و برج‌های لوکس، منطقه 22 تهران بسیار مورد توجه سازندگان و سرمایه گذاران قرار گرفته و از این رو، ساخت پروژه‌های مسکونی، تجاری، اداری و تفریحی، در این منطقه رشد چشمگیری داشته است.

از طرفی با ساخت این پروژه‌ها، زمینه خوبی برای پیش خرید امتیاز خانه در چیتگر نیز فراهم شده و به همین خاطر، بازار پیش خرید خانه در چیتگر و یا معامله و انتقال حق امتیاز در این منطقه، داغ است. خرید امتیاز واحدهای پیش فروش را می توان جزو از رایج‌ترین انواع معامله املاک در منطقه 22 شهر تهران دانست. اما سؤال اینجاست که چطور می‌توان سرمایه گذاری پیش خرید مسکن چیتگر و امتیازهای پیش خرید خانه در چیتگر را تهیه کرد و چطور می‌توان امتیازهای تعاونی‌های مسکن را به شخص یا اشخاص دیگری منتقل نمود؟

باید بگوییم که با شروع به راه اندازی یک پروژه، می‌توانید حق امتیاز دریافت کنید. اگر جزو یکی از ارگان‌ها دولتی باشید، مثلاً جزو کارمندان ارتش، به طور پیش فرض برای شما به عنوان یکی از کارکنان این ارگان، در پروژه‌های ارتش، امتیاز واحد مسکونی، تعلق می‌گیرد. اما اگر چنین شرایطی ندارید، می‌توانید امتیاز و حق عضویت خود را از فرد دیگری که مالک امتیاز است، خریداری کنید. کافیست روی مبلغی با فرد مورد نظر به توافق برسید و حق امتیاز او را بخرید.

معرفی تعاونی‌های معتبر پیش خرید خانه در چیتگر

تعاونی‌های گوناگونی در منطقهٔ چیتگر، اقدام به ساخت برج و مجموعه‌های تجاری، فرهنگی و … کرده‌اند. تعاونی ابنیه همت، تعاونی آماد و پشتیبانی سپاه، تعاونی درجه داران، تعاونی توسعه و عمران سپاه، بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی و… نمونه‌هایی از این تعاونی‌ها هستند و هدف آنها، واگذاری مجموعه‌ها و واحدها، به کارکنان خودشان است. تعاونی‌ها در زمان تأسیس و قبل از ساخت پروژه، اقدام به عضوگیری می‌کنند و اعضای عضو شده در پروژه‌ها یا همان اعضای تعاونی، در طول زمان ساخت مجموعه، بسته به میزان پیشرفت پروژه و مقدار متراژی که سهیم‌اند، نسبت به پرداخت مبالغی که تعاونی مربوط مشخص کرده اقدام می‌کنند. اگر می‌خواهید درباره تعاونی‌های معتبر منطقه 22 بیشتر بدانید روی ادامه مطلب کلیک کنید.

آیا خرید امتیاز خانه در چیتگر، مزایایی هم دارد؟

قیمت تمام شده واحدها و مجموعه‌هایی که توسط تعاونی ساخته می‌شوند، نسبت به واحدهای شخصی ساز پایین‌تر بوده و از طرفی مبلغ تمام شده این خانه‌ها به شکل اقساطی و در چند مرحله از خریداران، دریافت می‌شود. همچنین شرایط پرداخت به میزان پیشرفت پروژه نیز بستگی دارد. ناگفته نماند که تعاونی‌هایی که اقدام به ساخت و ساز در منطقه 22 تهران می‌کنند، حق خرید و فروش امتیاز و کسب درآمد از این راه را ندارند و این کار تخلف محسوب می‌شود.

 بنابراین قیمت خانه‌های تعاونی ساز چیتگر، بدون هیچ گونه سودی می‌باشد. با توجه به چیزهایی که گفتیم، طبیعی است که تمایل برای خرید حق امتیاز خانه در چیتگر، زیاد باشد. قیمت تمام شده یک واحد پیش فروش شده تعاونی، از قیمت خرید قطعی آن کمتر است و خوبی پیش خرید به آن است که نیازی نیست همه هزینه خرید خانه را یکجا بدهید و می‌توانید پرداخت را به صورت قسطی و چند مرحله‌ای داشته باشید.

کدام پروژه‌های چیتگر امکان خرید امتیاز را دارند؟

پروژه‌های تعاونی ساز در میان ده ها پروژه منطقه چیتگر، قابلیت خرید امتیاز را دارند. منطقه چیتگر به این دلیل ایجاد شد که جمعیت ساکن بافت های فرسوده در مرکز شهر تهران را به این منطقه بکشاند.

با راه اندازی دریاچه چیتگر نیز که یک قطب گردشگری ویژه در تهران به شمار می‌رود، این هدف پر رنگ‌تر شد. ساخت و سازهای بسیاری در منطقه 22 تهران انجام شده و یا در حال انجام هستند. بنابراین می‌توانید به خرید امتیاز خانه در چیتگر از میان پروژه‌های تعاونی ساز بپردازید. این پروژه‌ها که امکان پیش خرید امتیاز را دارند، عبارتند از:

  • برج آرتمیس
  • پروژه پاسارگاد
  • شهرک چیتگر
  • پروژه دیپلمات
  • برج 12 فروردین
  • برج مجلل لکسون
  • شهرک شهید خرازی
  • برج ترنج دژبان ارتش
  • پروژه‌های علوم و فنون بانک ملی
  • پروژه بازنشستگان ارتش (نگین ساحل)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به املاک پارسه 22
map
waze